World Cup 2022 (Qatar)

kakav praznik za oči neutralnim posmatračima ove taktički indijanske ekipe. vodiš 3-1 i odbrana ti stoji na 50m od gola i dva puta ispada. još je odbrana kao i cijela ekipa među najsporijim na prvenstvu. piksi pičketina i vezaš, čuva 3-3 a ne čuva 3-1. fizički smo jadni i tolike rupe među redovima imamo da je to tuga gledat. taktički smo jedno 4 puta gori od saudijaca. nije ovo ni neki strašno negativan rezultat koliko je jadno stanje na terenu kao i pored terena

4 Likeova

StrašnoOOOOO :scream: u gotovo 2 minuta 2 gola :soccer:! Ogorčen sam i šokiran igrom Srbije! Fudbaleri kao babe spooori do boola! Bruka,sramno, jadno, bedno igranje . :frowning_face: Da su decu iz komšiluka skupili bolje bi igrali…

1 Like

Iz nekog razloga sam mislio da je utakmica u 8 sati navece, i ne pogledah nista danas haha

Ajmo kalkulacije, brazil mora pobjediti Svicarsku, i onda je Srbiji bilo kakva pobjeda dovoljna… sto je opet ok jer se znalo unaprijed da utakmica s svicarskom odlucuje. Jedino da smo pobjedili kamerun 2 razlike, a brazilci pobjedili svicarsku 2 razlike, onda bi nam odgovarao i x, tako da kontam da nam sanse nisu DRASTICNO manje nego na pocetku (izuzevsi samu igru haha)

Ocekujemo da Brazil dobije danas, i opet smo skoro pa na nuli.

EDIT: Ako bi Brazil razmontiro svicarsku, mi prolazimo i s nerjesenim rezultatom

teško, mi bi imali dva boda švajcarska 4

blago tebi, tačno blago, sačuvo si po kila živaca

problem je što smo imali 2 razlike protiv kameruna i čak nam je u tom trenutku valjalo da brazil pobjedi i sa 1 razlike, i u tom slučaju bio bi nam dovoljan x sa švajcarcima zbog broja datih golova

edit:prilično sam siguran da je ovo jedini put da se na svjetskom neka afrička reprezentacija vratila poslije zaostatka od 2 gola. taktički i mentalno smo zimbabve, fizički smo biće i gori

Meni su Španjolci top, mladi i fenomenalni… vidjet ćemo još

e da, zajebah se se dobro (tek sam bio usto). Nista, onda samo pobjeda igra, a ako svicarci odigraju nerjeseno s Brazilom, onda opet pobjeda, al od 2 razlike. Jbg idalje je sve u nasim rukama. Da je neko reko da moramo pobjedit svicarsku prije pocetka prvenstva, mislim da bi svi mi bili ok s tim, tako da nije mnogo drugacije sad sto se kalkulacija tice… jedino je problem fudbalske strane, motivacije i morala

Kad sam cito rezultate u krevetu, htjedoh vidjeti postave, al slucajno uletih u taj neki dio sa zanimljivostima, i to je bilo prvo na vrhu gore- africka zemlja se vraca posle 2 gola minus :smiley:

Upravo imaš snimak ma BHT1 36 minut.

Živo me zanima kako će Brazil izgledati na ovoj utakmici. Koliko će utakmica Neymar propustiti, jel se zna?

Rekli su da propusta grupnu fazu a dalje se ne zna

Izjeba nas brazil evo vec drugi put u dve utakmice :smiley:

Samo sto sam kreno gledat, evo gola odma :smiley: Znaci pobjeda sledecu i to je to

EDIT: Ko je gledao ovu utakmicu od pocetka? Ovo mi djeluje kao repriza od one SRB-BRA, al evo geldam samo zavrsetak

Evo dan nakon naše tekme… Nisam zadovoljan! :slight_smile:

Dobili smo Kanadu i odmah euforija. Pa jel netko nakon ždrijeba mislio da ih nećemo dobiti???

Hrvatska i Srbija su u sličnoj situaciji. Zasrali smo i jedni i drugi, ali još sve ovisi o nama. I dalje tvrdim da smo kiksali protiv Maroka, taman da taj Maroko postane i svjetski prvak. Nisu loši, ali mi se smatramo boljima i vjerujem da jesmo bolji, na papiru bez ikakve dvojbe.

Srbija treba dobiti Švicu, mi ne smijemo izgubiti od Belgije. Otprilike iste šanse, jer je Belgija jača od Švicarske, barem na papiru. Srbija je očekivano izgubila od Brazila, ali imala 3:1 protiv Maroka + psihološku prednost radi preokreta i onda to sve prosula. Mi nismo dobili Maroko. Kiks i jednih i drugih.

Može Hrvatska dobiti Belgiju, naravno, ali da je prije prvenstva bilo pitanje da li želim da moramo pobijediti Maroko ili ne izgubiti od Belgije odabrao bih da moramo pobijediti Maroko.

Mi smo srebrni sa prošlog svjetskog, Belgija je brončana. Belgija je par godina bila prva na FIFA tablici repki. Imaju igrače prave svjetske klase. Bili su odlični i kao ekipa, iako su sad u padu.
Jesu u padu, ali imaju kvalitetu i u jednoj tekmi je sve moguće.

Nije nam dobro došla pobjeda Maroka protiv Belgije. Da je to Belgija dobila, bilo bi bolje. Ali takve stvari se trebaju predvidjeti i zato je trebalo protiv Maroka ići na pobjedu, a ne čuvati nulu. Ili smo išli na pobjedu, ali nismo uspjeli, svejedno, u oba slučaju je to bio kiks.

Mislim da su i Hrvatskoj i Srbiji šanse 50%. Ni više ni manje. Nikakvo čudo da i jedni i drugi ispadnemo, ali niti da prođemo. Nije dobro! Barem Hrvatska je danas trebala već imati osiguran prolaz, i mogla ga je imati da nismo zasrali u prvoj tekmi. Ali ajde, nije niti strašno.

Ja moram uvijek kontra svih :smiley: Zato ne pušim pobjedu protiv Kanade. Kao da smo pobijedili Brazil u knockoutu, a ne jednu Kanadicu koja se do jučer nije mogla boriti niti sa ekipicama iz srednje Amerike. Moramo se pokazati protiv Belgije. Možemo sigurno, a da li budemo, ne znam. Nadam se da budemo.

1 Like

Mislim da je Hrvatska malo bolje prosla sa grupom od Srbije, a i to poredjenje “Belgija je bila 3. na proslom SP-u” nema nikakvu tezinu. To je otprilike kao da kazes da je Crvena Zvezda bolji klub od Dinama zato sto je nekad u svojoj proslosti osvojila ligu sampiona, ali objektivno to nije slucaj. Isto tako zanimljiv je podatak da je ovim SPom prekinut tragicni niz aktuelnih prvaka koji su 4 godine nakon osvojenog SPa takmicenje zavrsavali u grupnoj fazi zadnjih par turnira. Otprilike ovo su moja ocekivanja:

Hrvatska Belgija nereseno, stim da je po meni Hrvatska trenutno bolji tim. Nisam siguran sta je, ali ja bas verujem u ovaj Maroko.

  1. Maroko 7 bodova
  2. Hrvatska 5 bodova
  3. Belgija 4 bodova
  4. Canada :potato:

Sto se tice reprezentacije Srbije, samo pobeda nam obezbedjuje prolaz. Samo se nadam da cu u ranoj fazi meca videti napadacki tandem Vlahovic-Mitrogol. Piksi i njegove izjave su malo kriticne. Mislim da Srbija do sada nije iskoristila svoj puni potencijal i da je Svajcarska prava prilika da se on demonstrira. Tako da nakon 3 kola ocekujem (pomalo navijacki) ovakav ishod:
Brasil 9 bodova
Srbija 4 bodova
fk Switzerland 3 bodova
Kamerun 1 bodova

To je samo usporedba, u odnosu na naše 2. mjesto, pa ni po tome nije neka razlika, iako naravno da se u 4 godine svašta desi, od pada forme (ili poboljšanja forme), smjene generacije itd.

Ali ako se gleda “papir”, Hrvatska i Belgija su tu negdje, a Maroko je ispod. Objektivno, Hrvatska je bolja od Maroka i naš je kiks što nismo pobijedili.

Nije da se bojim Belgije, nego sam samo svjestan da to nije ekipa za “lako ćemo” i da nas mogu izbaciti sa prvenstva, a sami smo si za to krivi.

Ajde da je knockout, ali da smo se doveli u situaciju da za PROLAZ GRUPE ne smijemo izgubiti od jedne od najjačih svjetskih repki (iako se i mi takvom smatramo), to mi nije drago.

Uopće ne sumnjam da Hrvatska može dobiti Belgiju, samo kažem da naša pobjeda uopće nije sigurna, pa čak nije sigurno niti to da nećemo izgubiti, a to mi se ne sviđa jer o tome ovisi običan prolazak grupe.

Švicarska je u padu kao i Belgija. Srbija je može dobiti. Ali ako će Piksi opet biti amater sa taktikom onda ćete imati problema.

Hrvatska je nedavno dobivala i Francusku i Španjolsku i Njemačku i Argentinu, pa i Englesku itd., pa naravno da može i Belgiju. Ali da nam o tome (ili ne izgubiti, a jedan gol se desi iz ničega u jednoj sekundi) ovisi prolazak grupe, u kojoj su Kanada i Maroko, to mi se ne sviđa.

Nije ništa strašno, sve ovisi o nama. Kiks s Marokom se mogao desiti i Francuskoj i Španjolskoj i Brazilu. Nisam uopće pesimista, niti mislim da se igrači nisu trudili, ali mi nije drago što nismo već prošli, a mogli smo i trebali. Ali kako se ono kaže…to je nogomet, zato je i toliko zanimljiv :slight_smile:

Evo baš sada gledam FIFA pokreće istragu zbog vređanja Borjana na utakmici sa Kanadom i nakon nje, pominje se čak i oduzimanje bodova Hrvatskoj, a da se ta tri boda dodele Kanadi.

Je, imaš pravo, evo ga:

ffifa su pederi ako to uopce razmatraju. mi stojimo prilicno dobro u grupi i ne vidim nikakav problem. belgija je ozbiljna momcad i to nam pase jer bi se inace opustili i tko zna kako bi bilo. ovak cemo odigrati ozbiljno i to je to. Protiv maroka je bio kiks no sta je tu je. drugi su kiksali puno vise. sve je to nogomet.

Naravno da nece doci do oduzimanja bodova. Eventualno nekakva novcana kazna ili zabrana navijacima.

Oduzimanje bodova se zbog ovakvih stvari nikad nije desilo na takmicenju? Opet, ovo nije domaca utakmica kao u kvalifikacijama pa da se domaci mogu potrudit da do ovoga ne dodje.

BIlo mi malo cudno kako nema nikakvih reakcija na ovo, ali eto ipak ima. Iskreno, ja bih za ovakve stvari bio malo stroziji prema savezima- vece novcane kazne+ igranja bez publike (na sl kvalifikacijama za svjetsko) pa da se onda to nekako iznutra rijesi.