Za malo vise od sat vremena idemo na Mars (Live)

Ne varaju oni nikoga oni nesto moraju da daju za te pare, 2.5 billion za ovu lutalicu, pa moras nesto i da das ljudima da vide. Jos kad imas ovako dobru kameru na njemu jer razlog je taj sto treba dugo vremena da se slika prebaci pa ne postoji bolje.

Evo bili su na mjesec jel tako? reci mi ko je tu sliku napravio koji to aparat? jos je bolja od ovih sa robota, a koje god su bili i to u boji jel da perfektna valjda su nesto napredovali od tad

To je prica za malu djecu, te pare moraju da se opravdaju pa daj stvorice vanzemaljce ako treba za toliku lovu.

Ali ajde da im vjerujemo

Jos zemlja kako nam je lijepa nije ravna, mrkli mrak samo ona svijetli

2 Likeova

možda zato što je mjesec najbliži zemlji/zemlja najbliža mjesecu?

O tome ti i pricam, nego slika vjerujes u nju da je u to vrijeme slikana u boji i tako dobar kvalitet
I zasto sad nemaju budzet da odu na mjesec i unistili su opremu? niti verovatno tehnologiju, a tad su tobos imali.

Ja bi se pridruzio logickim pitanjima :slight_smile:
@Sceko , hoces reci da su sve to iscenirali da su otišli na mars, a onda se sjebali tako što su previdili da robot ne može sam sebe uslikat?

I sad se moraju iskopavati iz tako glupog previda? To ti ima smisla?

Ili bi možda bilo logičnije pokušati shvatiti što netko objašnjava kad već ima volju objasniti.

1 Like

Pa objasnili su i to ima logike, ono sto nema logike jeste da odes na mjesec i unistis sve i tad imas budjet u to vrijeme, a sad nemas. I jos sta nema logike jeste da na mjesec u to vrijeme imas brutalnu opremu za slikanje, a danas u ovom vremenu nemas vise od 2mp, ajde da idemo da i to ima logike jer seteliti ne mogu da prebace brzo podatke, ili ove gluposti sto pisete preveliki su podaci itd ali nije preveliko da se prebaci stotinjak slika i sklopi jedna okej. Znas sta je najjace od svega da mi dan danas nismo mrdnuli od Teslinih izuma, nit smo dio njegovih napravili da rade. O tome se radi, da nas zamlacuju glupostima u koje treba vjerujemo kao sto je ova slika sa mjeseca dje im se viori zastava itd.

Da su bili, vjeruj mi da ne bi unistili nista vec bi napravili turisticko mjesto. Kao sto ce sad da naprave od marsa, samo su sad pametniji pa su se dosjetili da nam jave da necemo se moc vratit vec ides na put u jednom pravcu.

Da dodam jos https://www.youtube.com/watch?v=RMINSD7MmT4
Oni u studio gledaju uzivo prenos sa mjeseca 69, ali dobro treba vjerovat. Ka i to da je sve nastalo iz velikog praska. Nego ajde da ne mijenjam temu, da se bratimo na marsic.

1 Like

Kad se spominje logika, neka mi netko objasni logiku da najveći kolonizatori današnjice nisu već 50 godina otišli na Mjesec.

Opravdanje troškovima pada u vodu ne odmah nego jučer! Navodno troškovi nisu bili problem dok je bio na snazi zlatni standard i dok je dolar morao imati pokriće u zlatu, a danas kad dolar nema pokriće i kad pljunu na stol bankama 700 milijardi dolara čim malo zakašljucaju, i kad je novac toliko nebitan i bez pokrića da Draghi može mjesečno desetke milijardi eura bacati u vjetar već godinama, da bi troškovi najvećeg kolonizatora spriječili da odradi kolonizaciju svih kolonizacija? Smiješno.

Nisu bili sa ljudima na Mjesecu i dok me netko ne uvjeri u suprotno ja ne mijenjam svoje mišljenje :slight_smile:

1 Like

Pa to su Ameri da su bili pa to bi bio najveci biznis. Zgrcali bi milijarde godisnje, mozda i mjesecno. Da ne pricamo o tome da bi ga naoruzali i sprdali se sa cijelim svijetom. A tek da ne pricamo o Spejs satl letovima koji su bili skuplji i u prazan prostor i nikad nisu dostigli vise od 1/1000 rastojanja od meseca.

Ali u hladnom ratu su mogli da im kazu da su vecerali sa vanzemaljcima i vodili ljubav sa sirenama ovi bi im vjerovali.

Koja je poenta bilo koje kolonizacije?

Mozda Hitler ima odgovor na to pitanje

Pa ajde ti Sceko odgovori. Jednostavno je pitanje, a ne sumnjam da bi tvoj odgovor bio zanimljiv. Koja je poenta kolonizacije (ne pricamo u mejsecu nego kolonizacije uopste)?

Kako za koga, kako u kojem trenutku, itd. Ali da ne postaviš slijedeće pitanje koje glasi što bi dobili sa kolonizacijom Mjeseca kao objašnjenje zašto “više” ne idu tamo radije sebi odgovori što 100% sigurno ne bi dobili pa sve što ostane je potencijalan razlog zašto bi Ameri i dalje išli na Mjesec da su ikada uopće tamo bili i da mogu ići s ljudima tamo :wink:

evo i ovaj je uzeo zlatnu medalju i ima snimak i himna i sve. neko vjeruje da je to zaista tako i da je sve regularno ja ne mogu logički povjerovat da je sve sa njim regularno iako je trka bila sporija. možda je to u prirodi ljudskoj i neko vjeruje neko ne, ali meni kad iskače baš mnogo iskače iz okvira moje logike, rijetko koji dokaz mjenja mišljenje. Inače ovog Grka su suspendovali 4 godine kasnije sa Olimpijskih igara zbog odbijanja da ode na doping test. Ali ostaje regularno osvojeno zlato na prethodnim Olimpijskim igrama.

Evo solidan dokumentarac iz 2001 godine FOX televizije.

Pa ono za cime svaki covjek od pamtivijeka zudi “Vlast”
Amerika preko 200 godina ratuje od svog postojanja, i sta joj je cilj? bas to sto si pitao i veoma su dobri i uspesni u tome. Kako je i nastala pa bas na kolonizaciji

izaslo ih kad sracunamo inflaciju- 140 MILIJARDI u danasnjim dolarima. Ajde ovkao da pretpostavimo da su otisli na mjesec. Koju su oni korist u to virjeme imali osim prestiza?

Side fact: 2,5 puta veci budzet Nase u to vrijeme u odnosu na evo ovu godinu.

Zato sto su Rusi poslali Jurija Gagarina u svemir i preduhitrili ih, pa su ovi bili prvi u slanju covjeka na Mjesec.
Kao sto i dan danas se takmice i mazu nam oci glupostima.

Drugo mozes mislit koliko je neko uzeo love iz tog budzeta, pa za te pare ce napravit vjestacki Mjesec ako treba.Toliko ljudi zaposljeno pa to je mnogo ljudi koji zive od toga, sad napreduju i oni ali u nekim djelovima kao sto su spijunaze itd. a ovo sa marsom i glupostima je samo malo da zamazu oci kako bi opravdali toliko para.

Kao sto i budzet za oruzje pravdaju stalnim ratovima i akcijama. Ove godine im iznosi 717 milijardi dolara za odbranu, ne znam samo cega, o da opet oni “ruskog uticaja”

ako proučiš istoriju i stanje u svijetu tih godina vidjećeš šta im sve znače ljudi na mjesecu.

Even though the costs of accessing space are decreasing, getting to the moon is not cheap. In today’s dollars, the Saturn V rocket used in the Apollo program would cost about $1.16 billion.

strašna svota

Ja bih rekao da sam u samom pitanju i naveo onos to si ti napisao- prestiz. Nisi dodao nista vise… a mene to vise zanima. Koja bi tu jos bila korist?

Citav program odlaska na mjesec ih je kostao 140 milijardi u danasnjim dolarima. Pod pretpostavkom da su otisli, da li su imali dovoljno ekonomske koristi da pokriju tih 140 milijardi?

Ja ne vidim nijedan razlog za opet poslati ljude na mjesec danas… Rovere i to- mozda… na kraju da su ih imali tad, mislim da ljudi nikada ne bi ni “otisli” na mjesec"

Takodje, kad vec citas clanak i citiras, mogao bi ga i procitati… “Right now, we just don’t have rockets with the firepower to match the Saturn V, making cargo-heavy moon trips a challenge.”

Ne budi tako siguran
Više od 100.000 ljudi širom sveta prijavilo se za jednosmerni odlazak na Mars

Sto se tice ovoga, pa nemaju jer su unistili.

Nesto od istoriske vrijednosti, nije dato u muzeje nego sve unistavaju. Takodje i sve snimke da su bili na mjesec itd.

Kakve veze ima neka glupost na koju su se ljudi prijavljivali s icim? Inace, za one koji ne znaju, radi se o Mars One koji su trebali napravit koloniju na Marsu u 2020. godini. Eto, vi odlucite kolko je to realno i kolike su sanse da se to desi.

Opet, da si makar procitao nesto vise od naslova bilo bi korisnije za ovu diskusiju.

Pa eto kad vec pricas o Mars One, sto cemo za ovo da je NASA najavila da joj je cilj za 25 god da vidi ljude na mars? Prvo ide test mislis da i to nije njihovo, pa daj kad imas tolike budzete pa sve ces da kupis.