Za malo vise od sat vremena idemo na Mars (Live)

Hocemo li usporediti sta je NASA a sta Mars one? Koga ces uzeti za ozbiljno, NASA-u ili samostalnog preduzetnika iz Crnge gori koji radi na slanju ljudi na jupiter?

svijet je na ivici rata i svaki novi saveznik je dobrodošao. morala se pokazati superiornost. što su se borili za vlast u svakoj zemlji, milione ubacivali u italiju, grčku… da komunisti ne dođu na vlast. a kakva im je korist od vijetnama npr. đe su prosuli boga oca? šta imaju uopšte od vijetnama? moraš se postavit u taj vremenski period i stanje između usa i sssr. nije to samo prestiž i nije to riječ prestiž u tom smislu u kom ga ti koristiš.

ovo si dobro stavio pod navodnike

pošto nećeš vjerovatno pogledat sve pogledaj naredna dva minuta. 1967 šta je sejfti inpektor rekao za apolo i šta mu se desilo

1 Like

Prije cu uzet za ozbiljno njih nego NASU koja je hakovana milijardu puta, mada verovatno je i to njihovo i sluzi samo kao test istrazivanja. I koja nam dan danas plasira CGI slike, ka i ovaj live stream prvog posta ove teme.

Imaju bukvalno neogranicen budzet najjace naucnike koji postoje na planeti, sto pozele i daju nam 2mp slike i opravdanje, kao i za ovo da vise ne mogu na mjesec i da su sve unistili ili nemaju motore tog tipa itd. Pa to je za malu djecu prica, nego je fora sto kazem opet od Tesle nismo mrdnuli, niti ono sto nije zavrsio uspjeli osposobit.

I onda im je lako sprdat se, tek kako im je bilo tad kad je rijetko ko i ima televizor. Fantazirali im o mjesecu i glupostima. Plasili narod sa NLO letecim tanjirima itd. evo i dan danas nam tu pricu plasiraju. Trazenju zivota van zemlje i laprdanju novih planeta itd.

Ljudi trebaju shvatit da u bilo kojoj online diskusiji nece niko iz cist amira potrosit 2 sata svog vremena na gledanje nekog random videa punog confirmation biasa bez ikakvog glasa ili argumenta sa druge strane

Opet, to vise govori o tebi. Da postoji sajt koji se zove nosorozi iz MIlana, narucite svog kucnog ljubimca, i da se 100 000 prijavi, jel bi to znacilo da je to realno jer eto iza sajta stoji neki d.o.o :smiley:

Danas, valjda u ciljaju “jace” ekspresije ljudi koriste tu rijec bukvalno za nesto sto “bukvalno” nije bukvalno.
Nasa ne da nema neogranic budzet, nego BUKVALNO ima skoro 3 puta manji budzet u poredjenju sa vremenom kad su kretali na mjesec.

Ima sigurno jedno 40-ak bas u OVOJ temi, fino objasnjeno, ne znam sto se uopste to poteze opet.

:smiley: Sta reci, Tesla je bukvalno izmislio sve i izmedju 45 do danas je bilo 0 napretka u tehnologiji.

“Plasili”. Nisam znao da postoji leteci NLO

@Anja Znaci Italijani nisu postali komunisti jer su Amerikanci otisli na mjesec? :smiley:

To je bukvalno sta rijec prestiz znaci. Ne mozes mijenjati definiciju onako kako tebi odgovara

1 Like

fino sam rekao dva minuta, a ne cijeli video.

da baš to znači, svaka ti čast na zaključku.

važi. odlična replika. drago mi je da smo kvalitetno prodiskutovali. nikad više

Prestiž (iz francuskog prestige što znači “ugled” ili “značaj”; iz latinskog praestigium “predznak” i praestigiae “predstava”) se u glavnom koristi za opis značaja, reputacije osoba, mjesta, predmeta, institucije ili skupine ljudi ili predmeta u javnosti jednog okruga ili u okolini jedne kulture. Riječ “prestige” usko je povezanan s pojmom status.

Prestiž je jedan od faktora tzv. kulturoloških resursa. Općenito značenje ovisi o povijesnom kontekstu i osobi koja rabi riječ.

Izlazim iz ove diskusije, jer sta pricamo vise ovako cemo samo u krug. Ti vjerujes svemu sto procitas, pocevsi od wikipedije pa do sajtova gdje objasnjavaju znacenje neke rijeci. Imas nas koji ne vjeruju u nista i tako ti je to inace u zivotu. Jer krenusmo o kolonizaciji ti nam dodje opet do prestiza.

lijep ti je taj citat sa vikipedije. mislio sam se ne vraćat na diskusiju, ali eto moradoh.

Kako završište na definicije prestiža :rofl:

Pa ajde eto objasni mi u kom smislu sam ja koristio rijec prestiz a sta to za tebe znaci i koja je razlika?

NASA green screen kompilacija… :sweat_smile: Ima nekih dijelova da se stvarno zamisliš WTF tko je tu lud…?

2 Likeova

Ovi sto vjeruju u sve sto procitaju i vide, rece ti kako nisu oni toliko glupi da pogrijese. Eto i to ti je dokaz cio da ustvari sve sa tog snimak nije istina.

1 Like

:slight_smile:

Najjaci mi je ovaj dio Ja bi otisao na mjesec u nanosekundi. Problem je taj sto nemamo vise tehnologiju da uradimo, imali smo je ali unistili smo tehnologiju HIT

E tako su i na Mars sletili ka ovo na mjesec, mozes mislit tehnologiju koju sad imaju haha kad im je tezak proces da naprave istu opet. Nije zbog love kako vecina prica, vec ne znaju jer je nisu nikad ni imali.

Kako se batica zbunio dok izmisli da su unistili tehnologiju.

Ljudi neznaju sto bi sami sa sobom pa izmisljaju gluposti.

Trose se milijarde na propale projekte, a pola svijeta gladno.

Ok, svatko sa svojom lovom radi sto hoce.

Kakva je to firma koja je 10 god. zaredom u minusu?

$ 6 milijardi minusa u 10god.

Ja takvoj firmi ne vjerujem, niti mogu vjerovat.

A nisu oni ne boj se to su drzavni projekti gospodara narod ce to sve platit. Ka kod ovih nasih, nisu ti tamo nista posteniji, ali modernije klepaju samo.

Isto kao da vjerujes nasima.:smile::smile::smile::smile:

Troše se veliki novci za odlazak na Mars, Mjesec… možda kao budući mogući smještaj ljudske civilizacije ili što već?
A ovaj planet na kojem sada živimo “uništavamo” tj. jako malo trošimo za njegovo očuvanje. Apsurd?

https://www.youtube.com/watch?v=r4ThAqAHKU0

Uzivajte