Kad Anđeli slože puzzle :)

Možeš čekati hoće li biti isporučeno. Za one koje neće biti isporučene riskiraš negativnu reklamu što ti u ovoj fazi ne razvoja ne treba i teško ćeš vratiti pozitivnu reputaciju.

Druga opcija je da svima s pogrešnom adresom pošalješ ponovno. OK, možeš birati da šalješ odmah samo izvan EU gdje slanje očekivano traje dulje.

Svi ovi koji dobiju dvije će biti sretni i valjda će te netko nahvaliti. :slight_smile:

EDIT:
Sada vidim da imaš tracking… Onda ništa. Čekaj. Kod iduće narudžbe im pošalji poklon, neku puzlu koja slabije ide ili neku điđu. BTW, razmisli o điđama za slaganje u tramvaju, autobusu, podzemnoj,… Ne vole si blejati u mob.

1 Like

Javio sam se svima njima, dao im kao par korisnih informacija o trajanju shippinga i tražio da provjere adresu/podatke na paketu. (Imam sliku svakog paketa)

  • oni koji mi kažu da je sve Ok, njima niti ne spominjem grešku. (Nekima je već i stiglo)
  • oni koji kažu da nedostaje floor inormacija, njima se duboko ispričam za propust i pitam ih jel to krucijalna informacija
  • ako kažu da je bitna, kažem im da ću im poslat ASAP novi paket. (I budem)
  • ako kažu da je možda bitna, a da će ih možda paket i pronaći - njih pitam da li im je problem onda pričekati još 15-20 dana da vide hoće li stići paket, pa da ću im zatim poslati ponovno. (Obećam iduće slanje prioritetno koje će doći u roku 20 dana)

Ako pristanu na to … meni super. Oni time nisu nikako pokradeni, jer su sve svjesno za sebe odabrali.
Ja odigrao transparentno i za sada su svi zadovoljni. Jer nakon svega mi još budu zahvalni što sam se poduzeo. :slight_smile: I dalje nula prigovora…i mogu reći da su svi jako ljubazni i vidi se da se trude izaći meni u susret.

Ako ne pristanu na čekanje, slat ću im odmah. Zasad još nemam ovaj slučaj. :slight_smile:

Ja bih u takvoj situaciji poslao novi proizvod iz svog dzepa zajedno sa kuponom za sledecu kupovinu… mislim da bi nezadovoljan kupac tim postao dugutrajna musterija… pogotovo ako kupon bude napisan na papiru zajedno sa posiljkom gdje se izvine i napise kupon. Vole ljudi kad kupuju da dobiju ovako “licni” customer service a ne nesto generalno i uopsteno

ja bih dao i popust ako budu morali ici u post office il tako nesto (makar stiglo na vrijeme) cisto da ih napravim long term musterijom, pa se taj popust od 5-10$ pretvori u 100-200$ u sledecih 2-3 god

Poslat ću i ja svima za koje se ustvrdi da je velik propust nastao na adresi. No velik dio adresa nije unakažen…pa mi je malo glupo baš sada redom svima poslati isponova… …mada bi vremenski to bilo najlakše za odradit na taj način.

Razmišljam i ja kako da ubacim u cijelu priču i popust još. :slight_smile:

Zanemari moj prethodni post, odradio si ovo najbolje što se moglo uz najmanje troškova.
Respect

1 Like

Hvala. :wink:

Koliko može biti teško naći space za ovaj zalutali square. :slight_smile:

2 Likeova

Da nije u sred sredine? Postoe oblik puzle vjerovatno srce (logicno valentino puzle), ova puzla iz gornjeg desnog ugla vjerovatno ide gore na sredinu, pa mi nekako logicno da kvadratic ide u sredinu, mada ovoe napamet rjesenje. Ako je tacno onda nije tesko, s tim da sam imo info da su valentino puzle u pitanju, pa olaksano je. Ne znam kolko ce bit tesko bez te informacije. Sad akoe tacno i smeta ovo sto ispisah, mogu izbrisat.

Nisu to valentinovo puzzle. :slight_smile:

Ove su nesto malo jednostavnije…ali isto meni skroz štosne. :slight_smile:

ovo su fora puzzle za poklona

1 Like

Jep, primjetio sam da se puno reklamiraju i da imaju puno lajkova. Doduse to je druga kategorija od ovih “brain teasersa” … al razmisljam kasnije pokriti tako i druge sekcije i praviti “obiteljske” puzzle, pa sam smislio jedne puzzle koje će biti društvena igra sa velikim potencijalom za razvoj dječjih kongitivnih sposobnosti…i mislim da tu imam baš dobro osmišljenu igru, em “zdravu” em igrivu :slight_smile:

…ali nemam pojma hoce li se to prodavat xd
Tako da cu prototip drustvene igre sklepati iz tko zna čega, nebi li prvo testirao tržište sa prototipom.
Jer podosta bi bilo skupo razvit sve komponente igre i shvatit da se ne prodaje…

Te puzzle sam već objavio gore…pa je i rezultat već objavljen: Kad Anđeli slože puzzle :)

Time nije tajna…samo je sada napravljeno iz lijepog pleksija. :slight_smile:

Solucija inače izgleda ovako… izvan ortogonalnog koordinatnog sustava…moraju se sve složiti pod koso :smiley:

Iskreno, živo me zanima kako će publika reagirati…nemam pojma jesu li ove puzzle dovoljno dobre. xd

ne znam, nisam neki fan puzli pa se vjerojatno ne ubrajam u tvoje ciljano trziste, ali meni ovo izgleda nekako nedovrseno, previse je praznog prostora, a i ova dolje lijevo mi je cudna s tim rupama na cosku, nema mi smisla

nhf samo jedno laicko misljenje

2 Likeova

Mozda si u pravu…ali sto se mene tice nije dovoljno promatrati konačan izgled složene solucije, nego su bitne emocije koje su nastale kod igrača dok dođe do solucije. Bitno ga je zavarat i odvesti na krivi trag…tamo ga izmučit i onda da mu se ukaže rješenje na nepredvidljivom mjestu.

Tako većina ljudi od kockastih puzzli očekuje da se slažu vodoravno i okomito u pravilni grid. Ako igrač ode tim smjerom sa ovim puzzlama, završit će u fazi kao što prikazuje prva slika…i neće moći nikako umetnuti kvadrat.
Osim toga, tamo postoji stotine tisuća kombinacija da on to pretumba…i uvijek će mu barem jedan pin blokirati da umetne kvadrat na neku od 4 “slobodne” pozicije.

Konačno kad krene razmišljati out of box…vrlo lako će u ovoj kosoj orijentaciji nabasat na rješenje. Tu ga kombinacije neće mučit. (Što je generalno plus kod puzzli da kad igrač otkrije pravi put…da onda brzo i lako može složiti puzzle …a ne da se još i u tom smjeru mora gubit. To je recimo minus kod Ugly4, i neki testni igrači su mi rekli da su im ove puzzle zbog toga bile puno zanimljivije za slagat.)

Uglavnom…te elemente koje igrač emotivno proživljava dok slaže puzzle, smatram bitnijim od samog izgleda puzzli.

Ali definitivno vole ljudi i da je sve popunjeno…i nemam pojma kako će ovo proći.

Ali ima puzzli koje ne ispunjavaju sve i imale su jako dobru prolaznost…tipa wave5 puzzle od yuu asaka:

…i isto igraju na iskakanje solucije iz ortogonalne dimenzije. No kod njih nema puno opcija koje će izmučit igrača u ortogonalnom koor. sustavu, dok kod mojih ima stotine tisuća blind end solucija. :slight_smile:

Uglavnom…brzo ćemo saznat kako će proći.
Meni će svakako dobro poslužiti kao marketing pred Božić da još malo fokusa padne i na Ugly4. :slight_smile:

Al moram priznat da sam se jako dvoumio dal riskirat sad ovu početnu reputaciju sa nekim glupim puzzlama. Al smatram da su ove dovoljno dobre da nisu ono baš “šaka u oko” samom sebi.

Također. Kod prvih puzli je bilo zabavno slagati, a buildup je rezultirao satisfakcijom kad se slože. To je ključ. Ove nove da složim onda bih a) pomislio da je nešto krivo, b) vratio ti ih natrag uz refund. :slight_smile:

Pa zadatak je “fit all into the frame” …ne “fill up all space”.

Bit će kako bude…neizvjesna su mi očekivanja svakako. Meni se recimo jako dopada da rjesenje nije u ortogonalnom koor. sustavu. A koliko ce se to kupcima dopast…will see…

1 Like

Svejedno, vizualno nije ni blizu satisfakcija kao prošle puzle, a moja reakcija bi bila da nešto nisam dobro složio jer jednostavno ne izgleda dobro.

Ali, to sam samo ja, vidjet ćeš kad krenu u prodaju kako će proći.

1 Like

Slažem se … ljepota ovih puzzli će biti poprilično subjektivna. Nekome će se dopasti nekome ne.

Mislim, niti ja ne mislim da su nešto naročito extra, ali opet smatram da su barem prosječno dobre, ako ne nešto i iznad prosjeka ostalih puzzli.

No nisam tu da im ja dajem ocjenu, pa je mene više mučilo jedno drugo pitanje…koje kaže:

“Što ja gubim ako su nedovoljno dobre?”

Pa definitivno bi bilo glupo od mene sada izbaciti samo neke puzzle koje su tu samo da se izbace i pokušaju ugrabiti neku lovu. No mislim da ove nisu baš sada toliko loše.

E sad, kako smatram da su “Valentine” puzzle dobre kao Ugly4…onda mi je nekako prvo bilo logično da ove Crown niti ne izbacujem javno i da prvo idem sa Valentine puzzlama. Njih sam tako planirao za ovo Valentinovo pustiti.

No ipak je konačni zaključak bio sljedeći:
Ako pustim Valentine puzzle za ovo Valentinovo (koje su dobre ko Ugly4, ali cakom su i slične ko Ugly4) …onda ću dobiti to da se kupci opredjeljuju ili za Valentine puzzle ili za Ugly4 puzzle. I tako reći koliko god Valentine puzzle bile dobre, one će se prodati istim onim ljudima koji bi iovako kupili Ugly4 kroz narednih godinu dana.

Pa bi takoreć umjesto da si poduplam kupce sa drugim dobrim puzzlama, ja bi skoro jednako povukao profita iako bi imao dvije odlične puzzle.

Tako da sam sa Valentine puzzlama odlučio pričekati valentinovo 2022.g. :slight_smile:

E sad, s obzirom da me trenutno masu kupaca pitalo kada će nove puzzle i da jedva čekaju nešto novo od mene…tako se skoro da zaključiti da jedan val prodaje mogu pokupiti i sa relativno “bezveznim” puzzlama, čisto na osnovu reputacije koju sam inicijalno dobio. Naravno, ako bi dao baš bezvezne puzzle, nešto bi se i prodalo…no time bi si previše narušio stečenu reputaciju.

Crown puzzle mi neće nešto dići reputaciju, ali neće ju baš previše ni spustiti…ako pretpostavimo da su projek+ razina. Tako da ću s njima fino ubrati još jedan val na osnovu stečene reputacije, bez značajnog narušavanja reputacije.

A onda fino nakon godinu dana dolazim sa “Valentine” puzzlama, a za njih mi niti neće trebati reputacija kada će puzzle biti dobre same po sebi…pa ću odvaliti još jedan solidan val prodaje…i uz to si i vratiti dio reputacije koji će biti izgubljen sa Crown puzzlama.

Eto…tako nekako sam odvagao sa taktiziranjem kojim redom ću pustiti iduće puzzle…opet u svrhu maksimiziranja broja prodaja. :slight_smile:

U reklamu stavi da slagatelj mora rješenje potražiti u drugoj dimenziji.

Neee…ja se bojim da će ionako biti preočigledno i da će ovi iskusnjare na prvu odmah prokljuviti u čemu je riječ.

No generalno, što bolje zahebeš igrača sa nepredvidljvošću rješenja, to veći score dobivaju puzzle. Tako da nema nikakve potrebe za jakim hintom da je rješenje u drugoj ortogonalnoj orijentaciji. (ok, ti nisi to ovoliko očigledno rekao…ali ipak… …Najbolje je kada igrač niti ne pomisli da bi tu mogao biti neki twist, i onda ga twitst iznenada zaskoči.)

Naravno, ako bi hint bio simpatičan, a ne odvao previše…pa da igrač tek shvati što je hint značio nakon što složi puzzle…onda ima smisla. To ljudi isto jako vole.

Npr. primjetio sam da jako cijene kada uz puzzle ide neka priča…koja naizgled nema veze sa puzzlama. I onda nakon što slože puzzle, ako shvate da je u priči bila sakrivena ideja sa hintovima oko rješenja, onda to jako simpatiziraju.

Tako je npr. jedan lik za Ugly4 shvatio da je cijelo ono moje pismo bilo tamo samo iz razloga da da hint da je ključ u Angel-puzzli. Hehe.

Uglavnom da, sa hintovima se da kreativno poigrati…ali ne na “suho” odvati u čemu je caka sa puzzlama.